iBackup

iBackup 7.5

Zabezpiecz się przed przypadkową utratą danych

Zalety

  • Szybkość i skuteczność działania działania

Wady

  • Nie tworzy kopii przyrostowej
  • Nie ma możliwości przywrócenia systemu z kopii

Dobry
7

iBackup to darmowy program do tworzenia kopii zapasowych. Pozwala uniknąć tragicznej w skutkach utraty ważnych danych.

iBackup służy do wykonywania kopii zapasowych danych znajdujących się na dysku twardym. Regularne ich tworzenie jest działaniem jakie powinien wykonywać każdy użytkownik komputera. Komputery niestety czasem się psują, a utrata danych nie jest przyjemna.

Za pomocą iBackup pozwala kopiować całą zawartość dysku twardego lub tylko poszczególne katalogi, a nawet aplikacje. Możemy ustalić kiedy i co ma zostać zarchiwizowane. Program umożliwia nawet kopiowanie ustawień systemowych, wliczając w to nawet tapetę biurka. Program umożliwia także zaprogramowanie automatycznego wykonywania kopii zapasowych.

iBackup działa bardzo sprawnie i jest łatwy w obsłudze. Niestety w przypadku kopii całego systemu nie ma możliwości uruchomienia komputera bezpośrednio z dysku zapasowego. Program nie tworzy także kopii przyrostowej. Oznacza to, że program nie odnotowuje tylko zmian jakie miały miejsce, a wszystkie dane są kopiowane przy każdej archiwizacji jeszcze raz, w całości. Powoduje to ogromne zużycie przestrzeni dyskowej.

iBackup to program doskonale nadający się do zachowywania kopii pojedynczych katalogów. Jeśli jednak chcesz tworzyć funkcjonalne kopie całego systemu, zdecyduj się lepiej na Carbon Copy Cloner.

Opinie użytkowników o iBackup